TeamSpeak może być używany wszędzie, gdzie grupa ludzi, 2 lub więcej osób zamierza ze sobą rozmawiać.

Ewolucja komunikacji

Komunikacja to wymiana informacji pomiędzy ludźmi. W zamierzchłych czasach oznaczało to krzyczenie do pozostałych myśliwych, aby otoczyli mamuta. Przesuwalna czcionka umożliwiła nam kopiowanie informacji. Gutenberg zmechanizował proces. Bell zabrał nas z zapisanej strony i sprawił, że zaczęliśmy ze sobą rozmawiać normalnym tonem głosu. Dziś TeamSpeak pozwala grupom ludzi z różnych miejsc świata dzielić się informacjami przez Internet. Nieważne więc czy chcesz pogadać z grupą przyjaciół grając online, czy podzielić się najnowszymi danymi sprzedażowymi ze swoim zespołem – TeamSpeak sprawi, że wszyscy zaczną szybko i swobodnie rozmawiać.

Gry Online

Dzięki TeamSpeak gracze mogą rozmawiać ze sobą w czasie rzeczywistym, będąc jednocześnie pochłoniętym rozgrywką online z przyjaciółmi i rodziną. Dodatkowo, klany i gildie, które rywalizują ze sobą online, mogą tworzyć prywatne serwery TeamSpeak, co pozwala członkom zespołu zorganizować się i przyspieszyć działania bez konieczności marnowania cennego czasu na pisanie wiadomości czy instrukcji dla reszty zespołu.

Tradycyjna komunikacja

Zazwyczaj, kiedy chcesz z kimś porozmawiać, chwytasz za telefon. Łączy on dwoje ludzi, którzy słyszą swoje głosy.
System Komunikacji TeamSpeak zastępuje główne biuro firmy jednym serwerem. Internet używany jest do dostarczania łączności z każdym zakątkiem globu przy każdej prędkości, od modemu po szerokie pasmo. Darmowy klient oprogramowania pozwala na szybkie i łatwe kontrolowanie systemu.
TeamSpeak oferuje darmowe, publiczne serwery, aby skłonić Cię do mówienia. Wraz ze wzrostem potrzeb możesz zorganizować własny serwer lub wynająć go od Autoryzowanego Dostarczyciela Hostingu TeamSpeak. TeamSpeak współgra ze wszystkimi liczącymi się platformami komputerowymi umożliwiając użytkownikom pracującym na różnych systemach efektywną komunikację.

Edukacja

Dzięki najwyższej jakości połączeń, TeamSpeak może znacznie usprawnić komunikację pomiędzy nauczycielami i studentami a także bezpośrednio pomiędzy uczniami lub studentami. Korzystając z TeamSpeak nauczyciele mogą pomagać swoim studentom i przekazywać im swoje opinie w czasie rzeczywistym a także prowadzić zajęcia online. TeamSpeak jest jest idealnym rozwiązaniem do nauki języków obcych a także doskonałym narzędziem do nauczania online, różnego rodzaju grup studenckich oraz wszelkich form nauczania na odległość.

Klienci indywidualni

Niezależnie od tego czy chcesz pozostać w kontakcie ze swoją rodziną i przyjaciółmi mieszkającymi z dala od Ciebie, zajmować się internetowym handlem akcjami online, rozmawiając w między czasie ze swoimi współpracownikami czy może nagrywać swoje rozmowy by powracać do nich w przyszłości, TeamSpeak jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Korzystając z TeamSpeak możesz utworzyć prywatny lub publiczny serwer, samodzielnie określając zasady oraz uprawnienia i mieć pełną kontrolę nad tym, kto ma do niego dostęp.

Instytucje rządowe i wojskowe

Instytucje rządowe i wojskowe mogą korzystać z TeamSpeak poprzez dowolną sieć TCP/IP, dostarczając swoim pracownikom efektywne i korzystne cenowo rozwiązanie.  Ponadto, jeśli służysz w armii i poszukujesz alternatywy dla kart telefonicznych typu prepaid, TeamSpeak może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Z TeamSpeak możesz rozmawiać, ze swoimi bliskimi w dowolnym czasie, tak długo jak potrzebujesz. Przestań martwić się ile minut zostało na Twojej karcie i zacznij rozmawiać z bliskimi płacąc mniej, korzystając z najwyższej jakości technologii VoIP dostarczanej przez TeamSpeak.