W środowisku TeamSpeak 3 wiele osób próbuje stworzyć rangę wyższą niż Server Admin. Część z nich, które posiada dostęp do maszyny na której stoi serwer przyznaje użytkownikowi grupę Server Admin Query z wartością 100. Jednak jest to błędne myślenie porównywalne do dania roota (pełnej kontroli do) serwera dedykowanego, gdy klient potrzebuje jedynie serwer www. Takie rozwiązanie naraża na niebezpieczeństwo i utratę kontroli nad serwerem. Wszystkie hostingi oferujące serwery TeamSpeak 3 nie dają dostępu do tej grupy.

W takim razie jak zrobić rangi, które będą miały większe uprawienia od Server Admin? Odpowiedź znajduje się poniżej.

Przykładowo użytkownik chce zrobić 4 rangi administracyjne: Query, Root, Super Server Admin, Server Admin.

Na początku musimy utworzyć te grupy. Kopiujemy 3 razy grupę Server Admin i zmieniamy nazwy grup na Query, Root, Super Server Admin. Od razu dodaj siebie do grupy Query, ponieważ jak zaczniesz edytować grupę Server Admin to nie będziesz mógł dać większych uprawień niż wartość 72.

  • W grupie Server Admin zmieniamy wszystkie uprawienia na wartość 72 (zarówno Value i Grant).
  • W grupie Super Server Admin zmieniamy wszystkie uprawienia na 73  (zarówno Value i Grant).
  • W grupie Root zmieniamy wszystkie uprawienia na 74 (zarówno Value i Grant).
  • W grupie Query zostawiamy uprawienia ustawione na 75.

W tym przypadku grupa Server Admin nie może ingerować w grupy z wartościami większymi od 72. Super Server Admin może wprowadzać zmiany w Server Admin, ale nie może w Root i Query. Root może zarządzać grupami Server Admin, Super Server Admin, ale nie może Query. Grupa Query może wpływać na wszystkie grupy administracyjne.

Jeżeli chcemy uniemożliwić grupie Server Admin dodawanie nowych użytkowników do tej grupy, ale ma mieć możliwość nadawanie innych rang z wartościami poniżej 72 to ustawiamy jej i_group_member_add_power na 71.