FAQ Scroll

Co to jest TeamSpeak 3?

TeamSpeak 3 to aktualnie najlepszy komunikator głosowy (VoIP) służący przede wszystkim do prowadzenia rozmów w sieci LAN oraz przez Internet. Pozwala na prowadzenie rozmów wieloosobowych, odbywają się one w formie grupowego czatu. Program przydatny jest również podczas sieciowych rozgrywek, gracze mogą porozumiewać się w czasie rzeczywistym.

Czym jest klucz uprawień (token)?

Klucz przyzwoleń administratora (token) składa się z 41 znaków, służy do przyznania użytkownikowi wyznaczonej grupy, przykładowo Serwer Admina na naszym serwerze TS3. Przykładowy klucz:
5jZMSZCZ1wx6FU2Rxa+CJadkWU6bkUAQLhVsuHuC

Czym jest Server Admin Query i użytkownik serveradmin?

Przeznaczeniem grupy Server Admin Query jest zbiór uprawień dla użytkownika konsolowego serveradmin, który zarządza procesem TeamSpeak 3 za pośrednictwem protokołu telnet na porcie query (standardowo 10011), nie jak duża część osób myśli, że do zarządzania uprawieniami na serwerze wirtualnym TeamSpeak 3 (ten z którym się łączymy). Hostingi wykorzystują tego użytkownika do komunikacji panelu WEB z udostępnianymi serwerami. Wiele osób omyłkowo intepretuje tą grupę myśląc, że po przydzieleniu użytkownika tej rangi zwiększą sobie uprawienia i będą nietykalni względem innych grup. W tym przypadku zmniejszamy bezpieczeństwo na serwerze i zamykamy sobie tylną furtę, w przypadku kiedy ktoś namiesza w naszych ustawieniach. W takim razie jak stworzyć nietykalną grupę względem innych administratorów? Tworzymy nową grupę na podstawie Server Admin i obniżam wartości uprawień z 75 na niższe (np. 74). Więcej informacji na ten temat w artykule Jak zrobić rangę wyższą niż Server Admin?

Jakie porty wykorzystuje TeamSpeak 3?

Standardowe porty: Komunikacji głosowej (UDP in): 9987 Transfer plików (TCP in): 30033 Serverquery (TCP in): 10011 Tsdns (TCP in): 41144 Weblist (UDP out): 2011-2110 Dodatkowe: Serwer licencyjny accounting.teamspeak.com (TCP out): 2008 Weblist weblist.teamspeak.com (UDP out): 2010

Nie zapisałem klucza uprawień przy instalacji. Co robić?

Jeżeli sam zarządzasz serwerem to klucz został zapisany w logach. Jeżeli dzierżawisz serwer od firmy hostingowej to zapewne w panelu znajdziesz generator kluczy wraz z ich listą. Jeżeli jeszcze nie użyłeś klucza to go tam znajdziesz.